c

Droga Racibórz Miedonia-Brzeźnica będzie zmodernizowana

Press release 30.05.2014 14:19 CET

Droga powiatowa Racibórz Miedonia – Brzeźnica zostanie zmodernizowana. Prace wykona na zlecenie Powiatu Raciborskiego Skanska. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu i skrócić kierowcom czas przejazdu.

Prace na drodze z dzielnicy Miedonia do Brzeźnicy będą kosztowały prawie 10 mln zł brutto. Skanska wykona je do połowy maja 2015 roku.

Ponad 4 km do remontu

Odcinek, który dla Powiatu Raciborskiego zmodernizuje Skanska ma długość ok. 4,3 km. – Jest to fragment od skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z ulicą Kwiatową (DK 45) do miejscowości Brzeźnica w rejonie skrzyżowania z ulicami Kozielską i Boczną – mówi Krzysztof Kamiński, Menadżer Projektu, Skanska.

Inwestycja została podzielona na dwa etapy: pierwszy obejmuje ulicę Podmiejską w dzielnicy Miedonia w Raciborzu, a drugi fragment od Miedoni do Brzeźnicy. Prace będą się toczyły jednocześnie na obu odcinkach.

Etap I - Podmiejska

Ulica Podmiejska zostanie zmodernizowana na odcinku o długości prawie 1,7 km. – Wykonamy nową konstrukcję i nawierzchni drogi – mówi Krzysztof Kamiński.

Wzdłuż ul. Podmiejskiej powstaną pobocza o szerokości 75 cm. Istniejący chodnik od ul. Kwiatowej do Sempołowskiej zostanie przebudowany na 2,5-metrowy ciąg pieszo-rowerowy, a na dalszym odcinku (do numeru Podmiejska 58) powstanie nowy chodnik. W ramach inwestycji Skanska wykona też dwa przystanki autobusowe i zjazdy do posesji.

Etap II – do Brzeźnicy

Drugi etap inwestycji, czyli fragment od dzielnicy Miedonia w Raciborzu do Brzeźnicy, jest dłuższy i obejmuje ponad 2,6 km. Droga zostanie tutaj zmodernizowana i poszerzona do 5,5 m.

- Na drodze do Brzeźnicy zmodernizujemy istniejące chodniki i wykonamy pobocza – dodaje Krzysztof Kamiński. Skanska wykona również remont kanalizacji i przepustów.