c

We Władysławowie powstanie letnia estrada koncertowa

Press release 18.10.2013 12:00 CET
Ruszyły prace przy budowie letniej estrady koncertowej we Władysławowie. Obiekt o wyjątkowym kształcie elipsy zlokalizowany będzie na zapleczu budynku Ratusza Miejskiego. Realizacją projektu na zlecenie Gminy Miasta Władysławowo zajmie się firma Skanska. Wartość kontraktu opiewa na 3,8 mln zł netto.
Download file

- Na realizację projektu przewidziano osiem miesięcy. Jako generalny wykonawca odpowiadamy za budowę estrady o łącznej powierzchni 225 m2 i wysokości niemal 14 metrów wraz z zadaszeniem – wyjaśnia Wojciech Kołacki, Menadżer Projektu, Skanska. - Obiekt zostanie wyposażony w ławki, które zapewnią ok. 600 miejsc siedzących dla publiczności.

Zakresem robót objęte zostały również prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu wraz z jego oświetleniem,  przygotowanie miejsca dla telewizji oraz wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych wraz z przebudową kanalizacji sanitarnej.

- Na terenie inwestycji przygotujemy miejsca postojowe dla samochodów osobowych oraz autobusów, a także utwardzimy plac manewrowy dla służb ratowniczych - mówi Wojciech Kołacki. Skanska zobowiązana jest także do wykonania dróg dojazdowych, placu pożarowego, ciągów pieszych, placu zabaw dla dzieci, zabezpieczenia osuwiska poprzez gwoździowanie oraz ustawienia ekranów akustycznych. Cały teren zostanie ogrodzony.

Z myślą o niepełnosprawnych
Teren wokół estrady zaprojektowano z myślą o osobach niepełnosprawnych. Zgodnie z zakresem prac powstaną specjalne podjazdy oraz podnośnik platformowy zapewniający dostęp do sceny. Te rozwiązania gwarantują komfort poruszania się po terenie również osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Projekt jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013.”

Skanska w pomorskim

Firma od wielu lat realizuje liczne inwestycje na terenie województwa. Aktualnie na tym obszarze wykonuje ponad 80 projektów. Do jednych
z najważniejszych realizacji na tym terenie należą m.in. budowa Trasy Sucharskiego w Gdańsku, budowa obwodnicy Rumi i Redy oraz budowa Trasy W-Z w Gdańsku.
Pobierz