c

We Władysławowie powstała letnia estrada koncertowa

Press release 24.06.2014 12:45 CET

Po blisko ośmiu miesiącach prac budowlanych w krajobraz Władysławowa na stałe wpisał się nowo powstały obiekt kulturalno - rozrywkowy - letnia estrada koncertowa. Obiekt o wyjątkowym kształcie elipsy zlokalizowany jest na zapleczu budynku Ratusza Miejskiego.

Letnia estrada

Za realizację projektu na zlecenie Gminy Miasta Władysławowo odpowiadała firma Skanska. Wartość kontraktu wyniosła około 3,8 mln zł netto.

- Powierzchnia wybudowanej przez nas estrady koncertowej wynosi łącznie 225 m2, a jej wysokość to niemal 12 metrów wraz z zadaszeniem – wyjaśnia Wojciech Kołacki, Kierownik Budowy, Skanska. W ramach projektu wykonane zostały także prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół estrady. Wykonawca odpowiadał za oświetlenie, przygotowanie miejsca dla telewizji, utwardzenie placu manewrowego dla służb ratowniczych oraz przygotowanie miejsc postojowych dla autobusów i samochodów osobowych. Ponadto wykonano przyłącza wodno-kanalizacyjne wraz z przebudową kanalizacji sanitarnej. Obecnie do dyspozycji odwiedzających są również nowe drogi dojazdowe, ciągi piesze, a także plac zabaw dla dzieci. Skanska odpowiedzialna była również za zabezpieczenie skarpy przy Domu Rybaka poprzez gwoździowanie, ustawienie ekranów akustycznych oraz ogrodzenie całego terenu. Dodatkowo w projekcie inwestycji przewidziane zostało zaopatrzenie obiektu w ławki, które teraz zapewnią ok. 600 miejsc siedzących dla publiczności.

Z myślą o niepełnosprawnych
Mając na uwadze osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich w projekcie przewidziano rozwiązania gwarantujące komfort poruszania się po terenie. Zgodnie z zakresem prac powstały specjalne podjazdy oraz podnośnik platformowy zapewniający dostęp do sceny.
 
Projekt jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013.”

Pobierz