c

Skanska zbuduje Północną Obwodnicę Iławy

Press release 30.07.2009 00:00 CET

Skanska podpisała kontrakt na budowę Obwodnicy Północnej Iławy. Wartość prac wyniesie ponad 33 mln zł.

Inwestycja zakłada budowę drogi o długości 1,14 km od ronda na skrzyżowaniu ulicy Ostródzkiej i alei Jana Pawła II do projektowanego ronda w ciągu ulicy Dąbrowskiego. Na całym odcinku drogi przebudowana zostanie sieć teletechniczna, elektroenergetyczna, gazowa, sanitarna, wodociągowa, deszczowa i cieplna oraz oświetlenie.

Prace obejmą też budowę estakady nad Kanałem Iławskim i przebudowę 330-metrowego odcinka ulicy Dąbrowskiego wraz z rozbiórką i budową nowego mostu nad rzeką Iławką. Wykonamy również tymczasowy most objazdowy oraz wzmocnimy podłoże i wymienimy grunt na powierzchni 20 tys. m kw.

- Dzięki połączeniu z drogą krajową nr 16 obwodnica stanie się częścią głównej trasy komunikacyjnej na terenie Warmii i Mazur i odciąży ruch tranzytowy w mieście – mówi Wojciech Kołacki, Menedżer Projektu, Skanska.

Prace budowlane rozpoczną się na początku sierpnia. Przewidziany w umowie termin realizacji inwestycji to wrzesień 2011 r. Planujemy jednak wcześniejsze zakończenie prac – już pod koniec 2010 r.

Kontrakt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Inwestorem projektu jest Gmina Miejska Iława.