c

Skanska zbuduje kompleks szkolno - sportowy w Solcu Kujawskim

Press release 07.01.2010 00:00 CET

Spółka budowlana Skanska podpisała umowę na budowę nowoczesnego kompleksu szkolno – sportowego na Osiedlu Toruńskim w Solcu Kujawskim. Wartość prac wyniesie niemal 24 mln zł brutto. Inwestorem jest Urząd Miasta i Gminy w Solcu Kujawskim.

W ramach kontraktu powstanie nowoczesny kompleks oświatowy o kubaturze 60 200 m sześc. i powierzchni użytkowej 7 700 m kw. W jego skład wejdzie: dwukondygnacyjny budynek dydaktyczny, w którym znajdzie się gimnazjum, szkoła podstawowa, biblioteka, pomieszczenia administracyjne i techniczne oraz jednokondygnacyjna sala sportowa wraz z zapleczami. Obiekt będzie także posiadał aulę ze 154 miejscami siedzącymi. Zostanie ona wyposażona w systemowe podesty sceniczne, których mobilność i możliwość różnicowania wysokości umożliwi realizację imprez o dużym rozmachu, jak: występy chórów, teatrów czy pokazy mody. Kompleks będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest pracownia architektoniczna GPVT z Poznania. Prace wykonamy w przeciągu roku.

- Termin realizacji inwestycji jest dość krótki - mówi Jarosław Liberda, Menedżer Projektu, Skanska. - Do końca października planujemy zakończyć budowę obiektu. Pozostałe prace, jak np.: wykonanie boisk i terenów zielonych sfinalizujemy już w grudniu 2010 roku. Natomiast do końca stycznia 2011 roku zamierzamy uzyskać pozwolenie na użytkowanie kompleksu. Mimo napiętego terminu realizacji, dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania Inwestora. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające natychmiast ruszymy z robotami ziemnymi - dodaje Jarosław Liberda.

- Przy budowie kompleksu szkolno – sportowego w Solcu Kujawskim będziemy współpracować z miejscowymi podwykonawcami i dostawcami - mówi Rafał Jaworowicz, Dyrektor Oddziału Budownictwa Ogólnego Skanska w Poznaniu. - Planujemy także zatrudnić tutejszą kadrę inżynierską.

Skanska na rynku kujawsko – pomorskim Skanska jest od wielu lat obecna na rynku kujawsko-pomorskim. W ostatnim czasie wyremontowaliśmy DK1 na odcinku Warlubie-Bzowo, zrealizowaliśmy obwodnicę Szubina i Wąbrzeźna oraz inwestycję dla Leroy Merlin. Aktualnie remontujemy toruńskie ulice: Jasną i Szosę Chełmińską, budujemy autostradę A1 na odcinku Nowe Marzy – Czerniewice oraz prowadzimy prace przy ul. Dobrzyńskiej w Bydgoszczy. Nasza firma realizuje także nowe skrzydło Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu.