c

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej we Wrocławiu ma nową siedzibę

Press release 20.01.2012 15:10 CET

Skanska zrealizowała nową siedzibę Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Nowy kampus akademicki powstał na terenie dawnej fabryki Elwro przy ul. Ostrowskiego. Kontrakt miał wartość ponad 20 mln zł brutto.

SWPS

Przeprowadziliśmy gruntowną modernizację pochodzącej z połowy ubiegłego wieku hali produkcyjno-magazynowej – mówi Agnieszka Tarnawa, Menadżer Projektu, Skanska. - Zgodnie z zamierzeniem projektanta budynek ma wciąż wyraźny industrialny charakter. Jego charakterystycznym akcentem jest oryginalny szedowy dach, tworzony przez charakterystyczny dla zabudowy przemysłowej grzebień.

Hala wykorzystywana była dotychczas jako budynek jednokondygnacyjny. Po remoncie zyskała drugą kondygnację, która w całości została przeznaczona na sale dydaktyczne. Na piętro prowadzą szerokie schody. Do sal studenci chodzą po kładkach, między którymi pozostanie pusta przestrzeń. Dzięki temu światło wpadające przez szedowy dach, uzupełniony dodatkowo świetlikami, doświetla z góry sale wykładowe oraz przestrzenie komunikacyjne, także na parterze.

Przebudowany i rozbudowany przez nas budynek na teraz ponad 9 000 m kw.powierzchni. Mieści 21 sal ćwiczenio­wych, cztery aule wykła­dowe dla łącznie 700 osób, laboratoria komputerowe, przestrzeń laboratoryjno-badawczą, bibliotekę z czytelnią, biuro Samorządu Studentów, pokoje wykładowców, pomieszczenia administracyjne i socjalne, a także bar, salę fitness i archiwum.

Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – w ciągach komunikacyjnych nie ma progów, a między kondygnacjami można się przemieszczać również windą.

W ramach tego projektu - oprócz robót konstrukcyjnych i kompleksowych prac wykończeniowych - wykonaliśmy wszystkie instalacje elektryczne i sanitarne oraz zbudowaliśmy parking na 273 miejsca postojowe i drogi wokół obiektu.

Pobierz