c

Skanska sprzedała zielony kompleks biurowy

Press release 18.12.2009 00:00 CET

Ekologiczny budynek Marynarska Point został sprzedany przez firmę Skanska za ponad 70 milionów euro.

Nabywcą Marynarska Point w Warszawie jest luksemburski fundusz inwestycyjny Investec GLL. Inwestor kupił budynek za 70,8 mln euro czyli za ok. 295 mln zł. Zyski ze sprzedaży tej nieruchomości w kwocie 5 mln euro zostaną zaliczone do wyników finansowych Skanska Property Poland za ostatni kwartał 2009 r. Budynek zostanie przekazany nowemu nabywcy w czwartym kwartale 2009 roku.

Kompleks Marynarska Point został oddany do użytku w pierwszej połowie 2008 r. Budynek składa się z 26 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, która została już w pełni wynajęta. Pośród najemców znajdują się m.in. Generali, Bank DnB Nord, ACNielsen i ILF.

Marynarska Point jest drugim budynkiem w Polsce, który otrzymał prestiżowy certyfikat GreenBuilding. To zaświadczenie jest wydawane przez Komisję Europejską obiektom zużywającym o jedną czwartą mniej energii, niż przewidują krajowe normy budowlane. Zapotrzebowanie Marynarska Point na energię elektryczną jest o 31% mniejsze od polskich standardów.

- Marynarska Point charakteryzuje się wszystkimi zaletami, na których nam zależy. Jest nowoczesnym, ekologicznym i energooszczędnym budynkiem, usytuowanym w jednej z najbardziej atrakcyjnych części miasta. Powierzchnia biurowa, która została już w pełni wynajęta, bardzo łatwo przystosowuje się do oczekiwań najemców. Teraz zamierzamy rozwijać kolejne, przyszłościowe projekty - mówi Nicklas Lindberg, prezes Skanska Property Poland.

Skanska Commercial Development Europe inicjuje i realizuje projekty inwestycyjne na rynku nieruchomości. Działalność firmy, która skupia się na obszarach metropolitalnych na Węgrzech, w Czechach i w Polsce, prowadzona jest przez jednostki lokalne: Skanska Property Hungary, Skanska Property Czech Republic i Skanska Property Poland.

Skanska Property Poland

Skanska Property Poland jest częścią Skanska Commercial Development Europe, jednego z 14 oddziałów grupy Skanska na świecie. Misją firmy jest realizacja projektów komercyjnych o charakterze biurowym oraz centrów logistycznych w głównych miastach Polski, Czech oraz Węgier.

Skanska Property Poland jest obecna na rynku polskim od lat 90. i jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Zrealizowane projekty obejmują między innymi kompleks budynków biurowych Atrium i Marynarska Point w Warszawie oraz Grunwaldzki Center we Wrocławiu.