c

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Szczecinie będzie mieć nową siedzibę

Press release 12.06.2012 13:00 CET

Wkrótce na rynku szczecińskim ruszy nowa inwestycja o wartości 12,3 mln zł brutto. Skanska przebuduje Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Projekt ten zrealizujemy w ciągu roku. Termin zakończenia prac przewidziany jest na maj 2013 roku - mówi Waldemar Łagódka, Menadżer Projektu, Skanska.

W miejscu planowanych prac znajduje się obecnie czterokondygnacyjny budynek z 1929 roku. Po wojnie był on wykorzystywany przez zakłady Przemysłu Włókienniczego DANA. Jego powierzchnia całkowita wynosi prawie 5 tys. m kw. Zostanie on rozbudowany w obrębie obszaru wyznaczonego przez dwie istniejące oficyny, a jego wysokość nie ulegnie zmianie. Będzie przeznaczony dla przedsiębiorstw, które powstają w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Wszystkie kondygnacje będą użytkowe, z dominującą funkcją biurową. Oprócz pomieszczeń biurowych w budynku znajdą się dwie sale konferencyjne, bufet z kawiarnią, dwie ogólnodostępne czytelnie i księgarnia. W ramach przebudowy wykonamy również atrium w konstrukcji stalowej, osłonięte szkłem strukturalnym. Przyjęte rozwiązania pozwolą zachować historyczny charakter budynku. Prace będziemy prowadzić zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zainstalowanie rampy zewnętrznej łączącej poziom terenu z poziomem atrium wejściowego oraz zastosowanie dźwigów osobowych.

Poza przebudową istniejącego budynku wykonamy prace rozbiórkowe budynków technicznych i magazynowych, układ wewnętrznej komunikacji kołowej i pieszej, miejsca parkingowe oraz tereny zielone. Na terenie Centrum Innowacji i Transferu stanie też wiata postojowa dla rowerów.

Skanska w regionie

Na terenie województwa zachodniopomorskiego prowadzimy aktualnie adaptację i rozbudowę budynku biurowo-socjalnego na potrzeby Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Szczecińskiego „Inter-Lab”. Jesteśmy także wykonawcą Centrum Dialogu „Przełomy”, inwestycji realizowanej na potrzeby muzeum szczecińskiego. Realizujemy również komendę policji w Szczecinku oraz rozbudowę Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Wśród naszych zakończonych projektów są m.in. hala widowiskowo – sportowa w Koszalinie, Regionalne Centrum Sportu w Kołobrzegu, a także obiekt handlowy dla Leroy Merlin w Szczecinie.