c

Iława z nowym węzłem integracyjnym

Press release 24.10.2014 14:00 CET

W centrum Iławy poprawił się układ komunikacyjny. Dzięki zakończonej budowie węzła integracyjnego w mieście zwiększy się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze. Niebawem kierowcy będą mogli przejechać nowymi drogami.

Rondo

10 miesięcy temu Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie podpisał umowę z firmą Skanska na wykonanie inwestycji o wartości ok. 6,2 mln zł netto. Dziś projekt jest już zakończony, a iławianie wkrótce będą mogą korzystać z powstałych rond i nowych dróg.

Formuła „Zaprojektuj i buduj”
Wykonanie inwestycji zostało podzielone na dwie części: przygotowanie projektu wykonawczego i realizację prac budowlanych. Oba etapy wykonała Skanska. - Ostateczna wersja projektu węzła integracyjnego powstała w kwietniu. Kolejny krok stanowiły zrealizowane przez nas prace budowlane, na których ukończenie mieliśmy czas do końca października – mówi Jakub Krzysztofiak, Menadżer Projektu, Skanska. Przeprowadzone roboty budowlane polegały m.in. na pracach związanych z budową dwóch rond, przebudową infrastruktury podziemnej oraz zagospodarowaniem terenu wokół pasa drogowego. – Ponadto przebudowaliśmy skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, Gen. Andersa i Ogrodowej.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

Skanska w Iławie
Budowa węzła integracyjnego w centrum Iławy została zrealizowana przez pracowników z iławskiego zespołu Skanska, który już od ponad 10 lat wykonuje na tym terenie liczne inwestycje inżynieryjne. W tym czasie firma wykonała wiele projektów budowlanych zarówno w samej Iławie, jak i w powiecie iławskim. – Zrealizowaliśmy liczne inwestycje obejmujące m.in. obwodnicę Iławy, ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki Iławki oraz jeziora Jeziorak, remont wiaduktu nad torami kolejowymi oraz rozbiórkę i budowę nowego mostu w Iławie – mówi Jakub Krzysztofiak. Aktualnie w woj. warmińsko-mazurskim firma prowadzi 70 projektów zarówno z zakresu budownictwa inżynieryjnego, jak i ogólnego.

Pobierz