c

Wyposażylismy w odblaski już 1300 dzieci w pobliżu naszych budów

Press release 05.11.2012 15:30 CET

Minął pierwszy miesiąc naszej kampanii „Bezpieczni w pobliżu budowy” - spotkaliśmy się już z ponad 1300 dziećmi w placówkach zlokalizowanych w pobliżu naszych budów.

Bezpieczni w poblizu budowy

Dotarliśmy do szkół i przedszkoli zlokalizowanych w pobliżu naszych budów m.in. w: Chojnicach, Kozach, Ligocie, Pońcu, Sanoku, Szczecinku, Wrocławiu, a także do szpitala w Grudziądzu.

W trakcie spotkań, wraz z policją uczymy dzieci, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a także jak zachowywać się w sąsiedztwie placu budowy. Rozdajemy maluchom odblaski w kształcie maszyn budowlanych, odblaskowe worki na buty oraz książeczki „Mój mały kodeks drogowy”, zawierające informacje na temat ruchu drogowego, które poprzez zabawę uczą, jak radzić sobie z zagrożeniami na drodze.

Prowadząc działalność budowlaną, ingerujemy w codzienne życie lokalnych społeczności. Często spotykamy się z niepokojem mieszkańców dotyczącym np. utrudnień w ruchu. Nasza kampania nie tylko uczy, jak być bezpiecznym. Aktywnie komunikując się z lokalną społecznością, chcemy utrzymywać dobre relacje w miejscach, gdzie prowadzimy działalność.

„Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010”

W 2010 roku nasza akcja, funkcjonująca wczesniej pod nazwą „Bezpieczni w drodze do szkoły”, znalazła się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Jest to doroczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, podsumowująca zaangażowanie firm w realizację idei odpowiedzialnego biznesu oraz stanowiąca przegląd najciekawszych inicjatyw z tego zakresu w danym roku. Kampania prowadzona przez Skanska została wyróżniona spośród 233 zgłoszeń, które napłynęły do wydawcy raportu i umieszczona na liście wraz ze 116 akcjami, pozytywnie ocenionymi przez grono specjalistów z zakresu CSR.