c

Skanska wmurowuje kamień węgielny pod budowę Centrum Rekreacyjno-Sportowego

Press release 18.03.2009 10:00 CET

Skanska, generalny wykonawca Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze, umieściła w fundamentach rozpoczętej budowy akt erekcyjny.

Centrum powstanie w ciągu niespełna dwóch lat. Obiekt planujemy oddać do użytku w czerwcu 2010 roku. Będzie się on składać z dwóch połączonych ze sobą budynków: kompleksu basenowego i hali sportowo-widowiskowej.

Atrakcje dla mieszkańców W kompleksie basenowym znajdzie się m.in. 8-torowy basen pływacki o wymiarach 25x21 m, 3-torowy basen do nauki pływania, basen rekreacyjny i kilka zjeżdżalni — w tym najdłuższa w Polsce, o długości 210 m oraz zjeżdżalnia typu „balon” o średnicy 15 m i wysokości 3,5 m. Hala sportowo-widowiskowa pomieści około 6 tys. osób. Centrum będzie także wyposażone w siłownię, salę do squasha, pomieszczenia odnowy biologicznej i relaksacyjno-zabiegowe.

Centrum zgodnie z harmonogramem Prace realizujemy zgodnie z harmonogramem, a jest on bardzo napięty – mówi Artur Piasecki, Menedżer Projektu, Skanska. — Dwadzieścia dwa miesiące na realizację tak dużego zadania łącznie z projektowaniem to niewiele. Jednak odpowiednie planowanie i zaangażowanie pozwoliły nam nadrobić opóźnienia spowodowane trudnymi warunkami zimowymi.

Aktualnie na budowie wykonywane są roboty żelbetowe kondygnacji podziemnej, a także szalowanie i zbrojenie niecek basenów oraz stropów. Trwają również prace murarskie ścian zewnętrznych, a równolegle powstają sieci zewnętrzne i podbetony pod posadzki. Wszystkie prace prowadzone są pod bezpośrednim nadzorem Inżyniera Kontraktu i przy bieżącej współpracy z Biurem Projektów.

Lokalne działania Na rynku zielonogórskim Skanska zrealizowała wiele obiektów — w ostatnim czasie Palmiarnię, zakład produkcyjny dla firmy Stelmet czy Węzeł Obsługi Przesyłek dla Poczty Polskiej — wymienia Leszek Kaszuba, dyrektor Oddziału Skanska. — Większość podwykonawców obecnych na budowie Centrum to lokalne firmy. Wielu z nich dowiodło swojego profesjonalizmu już na poprzednich projektach, które wspólnie realizowaliśmy w Zielonej Górze.

Obiekty sportowe w całej Polsce Budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych to jeden z podstawowych obszarów naszej działalności. Byliśmy wykonawcą m.in. kompleksów basenowych w Strzyżowie, Oleśnicy i Łodzi oraz spełniającego standardy UEFA stadionu piłkarskiego w Kielcach dla 15,5 tys. widzów. Obecnie Skanska realizuje prace wykończeniowe w hali widowiskowo-sportowej w Łodzi i buduje kompleks sportowo-rekreacyjny w Kórniku.