c

Gorzowski AWF zyskuje nowe oblicze

Press release 10.02.2015 09:00 CET

W dawnym budynku akademika swoją siedzibę znajdzie Wydział Fizjoterapii AWF. Trwają prace remontowe w obiekcie. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

Skanska przejęła realizację inwestycji po poprzednim wykonawcy, który nie dokończył zadania.
- Nasze prace zaczęliśmy od inwentaryzacji i sprawdzenia instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych – mówi Marcin Małycha, Kierownik Budowy, Skanska. - Uruchomiliśmy już instalację centralnego ogrzewania. Obecnie trwają prace wykończeniowe (szpachlowanie ścian, malowanie, układanie płytek), a także związane z zagospodarowaniem terenu pomiędzy funkcjonującym a remontowanym budynkiem AWF. Tę przestrzeń zrealizujemy w stylu nawiązującym do ogrodu francuskiego. Wykonamy elementy małej architektury, alejki, klomby, 5 fontann, nawierzchnie z kostki granitowej i bazaltowej o łącznej powierzchni ok. 4 500 m kw., ponadto nasadzimy ponad 2 500 krzewów. Będzie to miejsce relaksu dla studentów.
W najbliższym czasie rozpoczniemy montaż stolarki drzwiowej, wewnętrznych parapetów z kamienia i wykładzin PCV. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, w marcu zaczniemy wykonanie elewacji - dodaje Marcin Małycha.

Remontowany budynek dydaktyczny to obiekt składający się z 5 kondygnacji. Standard wykończenia będzie wysoki. Posadzki i lamperie zostaną wykonane w okładzinach z płyt kamiennych, elewacja z klinkieru (łącznie niecałe 4 000 m kw.), płyt kamiennych (ok. 1000 m kw.) i ze szkła. Prace sfinalizujemy do końca czerwca 2015 r.

- Cieszymy się, że prowadzona przez nas inwestycja przyczyni się do tego, że studenci fizjoterapii będą mieli komfortowe warunki do nauki i prowadzenia badań naukowych – podsumowuje Marcin Małycha.

Skanska w Lubuskiem
Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie województwa lubuskiego. W Gorzowie Wlkp. firma zbudowała bibliotekę publiczną, Archiwum Państwowe, w podgorzowskiej Kłodawie – rozbudowała Zespół Szkół, zrealizowała pierwszy etap przebudowy budynku Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, a obecnie rozbudowuje budynek straży pożarnej przy ul. Dąbrowskiego.

W Zielonej Górze Skanska zrealizowała m.in. Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów przy Szpitalu Wojewódzkim, Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, obiekt handlowy dla Leroy Merlin, Park Naukowo –Technologiczny w Kisielinie, obecnie trwa budowa planetarium.