c

Skanska wyremontuje ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze

Press release 21.08.2015 11:30 CET

Rusza remont ul. Zjednoczenia na odcinku od ul. Trasa Północna do ul. Energetyków w Zielonej Górze. Inwestycję zrealizuje firma Skanska na zlecenie Miasta Zielona Góra. Wartość kontraktu wyniesie ok. 8,1 mln zł netto. W połowie listopada ulica zyska nowe oblicze. Będzie bezpieczniej i wygodniej.

Skanska

Kompleksowy remont
Kompleksowy remont przejdzie ok. 2-kilometrowy odcinek DW nr 280 – ul. Zjednoczenia, od ul. Trasa Północna do ul. Energetyków. – Wykonamy nową nawierzchnię ulicy (nawierzchnia bitumiczna o pow. ok. 40 tys. m kw., nawierzchnia z kostki brukowej o pow. 3 tys. m kw.), wymienimy 9 km krawężnika i 7,5 km obrzeży. Powstaną nowe chodniki i nowa ścieżka pieszo-rowerowa o nawierzchni bitumicznej, o długości ok. 3,5 km – mówi Michał Alaba, Kierownik Budowy, Skanska. - Podbudowę pomocniczą ścieżki wykonamy
z rozebranych i przekruszonych prefabrykatów betonowych. W ramach inwestycji przebudujemy skrzyżowanie z ulicą Energetyków, by wjazd na ul. Zjednoczenia był sprawniejszy. Wymienimy również oświetlenie (122 lampy), ok. 3,7 km kabli elektrycznych, przebudujemy sygnalizację świetlną i 1,7 km kanalizacji sanitarnej na odcinku od ul. Energetyków do ul. Lotników.
Prace ruszą na początku września. Zakończenie inwestycji jest planowane na połowę listopada 2015 r. - Przed nami tygodnie wytężonej pracy – mówi Leszek Gaweł, Menadżer Projektu, Skanska. - Do wykonania mamy zakres robót z różnych branż; nie tylko z branży drogowej, ale również elektrycznej i sanitarnej.
W okresie maksymalnego natężenia prac na budowie będzie pracowało ok. 80 osób. Termin na realizację kontraktu jest krótki, jesteśmy jednak przekonani, że odpowiednia koordynacja wszystkich prac i precyzyjna realizacja założonego harmonogramu pozwolą na terminowe sfinalizowanie remontu. Cieszymy się, że będziemy realizować tak znaczącą inwestycję dla miasta Zielona Góra. Już za trzy miesiące ul. Zjednoczenia zyska nowe oblicze. Będzie bardziej komfortowo, a przede wszystkim bezpieczniej. Podczas realizacji inwestycji planujemy korzystać również z lokalnych dostawców i podwykonawców – dodaje Leszek Gaweł.

Skanska w Lubuskiem
Skanska jest wykonawcą wielu inwestycji na terenie województwa lubuskiego. W Zielonej Górze firma zbudowała m.in. Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów przy Szpitalu Wojewódzkim, Bibliotekę Uniwersytetu Zielonogórskiego, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, obiekt handlowy dla Leroy Merlin, Park Naukowo –Technologiczny w Kisielinie.
W Gorzowie Wlkp. firma wybudowała bibliotekę publiczną i Archiwum Państwowe, obecnie prowadzi modernizację Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, kończy także rozbudowę AWFu.

Skanska jest także wykonawcą przebudowy 3,1-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 296 Iłowa – Ruszów i 3,6- kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 295 Nowogród Bobrzański – Żagań. W gminie Iłowa natomiast ruszyła przebudowa odcinków dróg w ramach kompleksowego programu poprawy bezpieczeństwa na drogach gminnych w miejscowościach: Czerna, Klików, Czyżówek, Szczepanów, Konin Żagański, Borowe, Kowalice, Wilkowiska, Żaganiec, Jankowa Żagańska, Iłowa. Przebudujemy również ulicę Starowiejską w Żaganiu, zaprojektujemy i wykonamy wzmocnienia skarp w miejscowości Wilkanowo przy DK 27.

Pobierz