c

Białostoczanie będą mieli nowoczesną pływalnię

Press release 25.05.2016 13:50 CET

Za 14 miesięcy mieszkańcy Białegostoku i odwiedzający miasto będą mogli korzystać z kompleksowo zmodernizowanej Pływalni Rodzinnej. Nowe zjeżdżalnie, specjalna strefa SPA z saunami, grotą solną, słoneczną łąką i strefą jacuzzi, to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych dla użytkowników obiektu, który wykona Skanska.

Pływalnia

Wartość podpisanej wczoraj umowy Białostockiego Ośrodku Sportu i Rekreacji z firmą Skanska wynosi ponad 20 mln zł brutto.

Gruntowny remont
Prace modernizacyjne rozpoczynają się na początku czerwca. - 31 maja będzie to ostatni dzień funkcjonowania pływalni. 7 czerwca nastąpi oddanie placu budowy wykonawcy - zapowiada dyrektor BOSiR-u Paweł Orpik. - Prace potrwają 14 miesięcy. We wrześniu 2017 r. basen będzie ponownie otwarty.
- W ramach przedsięwzięcia kompleksowo przebudujemy istniejącą pływalnię. Budynek otrzyma nową elewację oraz pokrycie dachowe. Zmianie ulegnie także układ pomieszczeń wewnątrz pływalni, co umożliwi dostosowanie ich do nowych funkcji, a także usprawni działanie i poprawi komfort dla użytkowników obiektu – mówi Grzegorz Pietrowski, Menadżer Projektu, Skanska. Inwestycją objęte zostanie także nowe zagospodarowanie terenu z elementami małej architektury.

Ruchome dno i inne atrakcje
Białostocki basen zostanie wyposażony w jedyny w regionie basen szkoleniowy z ruchomym dnem. - Rozbudowa basenu zakłada wykonanie dwóch niecek ze stali kwasoodpornej, z których jedna zostanie wyposażona w ruchome dno umożliwiające zmianę głębokości basenu w zakresie od 0 do 350cm. To pozwoli na nowe sposoby korzystania z basenu - wymienia Pietrowski. Ruchome dno jest specjalistycznym elementem wyposażenia nowoczesnych basenów. Mechanizm ten pozwala na dostosowanie basenu do różnego rodzaju zajęć wymagających określonej głębokości, takich jak np. nauka pływania dla małych dzieci czy zajęcia z zakresu aquareobiku.

Atrakcji będzie jednak więcej. Powstaną zjeżdżalnie o długości 113 m i 63 m, strefa SPA z saunami, grotą solną i słoneczną łąką i innymi elementami mającymi przyciągnąć nowych klientów,  a także  W ramach przetargu zostanie zaprojektowana i wykonana strefa jacuzzi, wyposażona w dwie wanny oraz nowe atrakcje w obrębie istniejących niecek. W budynku znajdzie się również strefa bistro oraz trzy sale wielofunkcyjne, z możliwością połączenia w jedną. Pomieszczenia mają być wykorzystywane do organizacji konferencji lub jako sale do zajęć fitness. Warto też zwrócić uwagę na dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Należy tu wymienić zastosowanie podjazdów, dźwigu osobowego, pomieszczeń sanitariatów i szatni dostosowanych dla osób niepełnosprawnych, aż po wózek inwalidzki i windę umożliwiającą komfortowe korzystanie przez niepełnosprawnych z wszystkich atrakcji pływalni.

Skanska w woj. podlaskim
Firma posiada prawie 130-letnie międzynarodowe doświadczenie i 70 lat historii na polskim rynku. Poprzez swoją lokalną obecność i zaangażowanie w woj. podlaskim Skanska przez cały czas rozwija działalność w regionie. W ciągu zaledwie kilku lat zrealizowała na tym terenie różnorodne projekty z zakresu budownictwa kubaturowego. Wśród przeprowadzonych inwestycji znajdują się m.in. Centrum Transferu Technologii w Suwałkach, realizacja infrastruktury kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce, budowa ciągu pieszo-rowerowego nad Kanałem Augustowskim czy zakończone w ostatnim czasie budowa siedziby Urzędu Dozoru Technicznego w Białymstoku i budowa Regionalnego Centrum Leczenia Bólu w Mońkach.

Firma z doświadczeniem
Skanska posiada duże doświadczenie w realizacji obiektów sportowych, w tym także basenów. Na terenie całego kraju zrealizowała wiele inwestycji z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i poszanowania środowiska naturalnego takich jak m.in. budowa aquaparku w Siedlcach czy realizacja basenu w Bolesławcu. Z sukcesem wykonała także podobne inwestycje m.in. na terenie  Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Oleśnicy czy Głogowa Małopolskiego.

Pobierz