c

Gimnazjaliści z Goleniowa zyskają nową halę sportową

Press release 30.08.2016 12:46 CET

Przyjazne uczniom pełnowymiarowe boisko do gry w koszykówkę, piłkę nożną czy siatkówkę, komfortowe trybuny dla ponad 300 osób, szatnie i zaplecze socjalne – już wkrótce uczniowie Gimnazjum nr 2 w Goleniowie przekroczą próg nowoczesnej hali sportowej. Prace prowadzone przez Skanska dobiegną końca w połowie października.

Hala sportowa_Goleniów

- Obecnie prowadzimy ostatnie działania związane m.in. z wykończeniem posadzki sportowej w arenie hali i w salce gimnastycznej. Do wykonania pozostała także elewacja szklana oraz montaż wyposażenia sportowego i zagospodarowanie terenu – komentuje Tomasz Kwiecień, Kierownik Budowy, Skanska.

Sala potrzebna od zaraz!
Dotychczas zajęcia WF-u odbywały się w trudnych i mało komfortowych dla uczniów warunkach. W małej sali przebywało jednocześnie wiele osób, co uniemożliwiało organizację np. niektórych gier zespołowych. Nowa hala gimnastyczna będzie posiadać wymiary sportowej areny - 24 m x 44 m x 7,0 m - co pozwoli nauczycielom m.in. na organizację rozgrywek piłki ręcznej, siatkówki czy piłki nożnej halowej.
- Nowo powstający obiekt podzielono na boiska ćwiczebne wydzielone za pomocą kurtyn oraz zaplecze socjalno-sanitarno-szatniowe. W hali gimnastycznej ulokowane zostaną trybuny na 300 widzów – mówi Tomasz Kwiecień, Kierownik Budowy, Skanska. W strefie wejściowej znajdować się będzie portiernia, pokój sędziów, pokój nauczycieli wychowania fizycznego. Budynek wyposażony zostanie we wszystkie niezbędne instalacje i zostanie połączony przejściem ze szkołą. - Budować z myślą o najmłodszych, to ogromna przyjemność – mówi Kwiecień.- Mam nadzieję, że ślad, jaki zostawimy po sobie w postaci hali gimnastycznej będzie służyć uczniom przez wiele lat - dodaje.

Sportowa posadzka
Obecnie na budowie trwają ostatnie prace związane z wykonaniem posadzki sportowej. Ten szczególny rodzaj podłoża, to wysokiej klasy nawierzchnia sportowa ułożona na legarach drewnianych. - Posadzka charakteryzuje się przede wszystkim dużą sprężystość powierzchniową, dobrym tłumieniem energii udarowej, wysokim współczynnikiem tarcia, bezspoinowością i łatwością utrzymania w czystości – mówi Kierownik Budowy. Dzięki tym cechom, podłoże będzie służyć użytkownikom sali m.in. poprzez amortyzację ich stawów np. w czasie biegu czy gier zespołowych. Ponadto dzięki swojej sprężystości wpłynie także bezpośrednio na ograniczenie ilości urazów (nadwyrężeń stawów, mięśni), które mogą występować podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza gier zespołowych.

Dane obiektu:
- powierzchnia użytkowa - 2 076, 57 m kw.
- powierzchnia całkowita - 2 095, 85 m kw.
- powierzchnia zabudowy - 1 925,56 m2 kw.
- kubatura - 15 695,75m sześc.

Razem zmieniamy rzeczywistość
Dzięki współpracy generalnego wykonawcy z inwestorem przedsięwzięcia, sportowa mapa Polski już niedługo wzbogaci się o kolejny obiekt. Infrastrukturę sportową użytkują całe pokolenia, dla starszych to często powrót do aktywności po latach, a dla młodszych – pierwsza nauka zdrowych nawyków. Z infrastruktury tej korzystają profesjonalni sportowcy, ale także miłośnicy zdrowego stylu życia oraz kibice. Dla wykonawcy to ogromna satysfakcja budować nie tylko ścieżki rowerowe, aleje parkowe, siłownie pod chmurką czy wielofunkcyjne boiska, ale przede wszystkim modę na sportowy, zdrowy styl życia.