c

Green2Day wita najemców zielenią i kawą. Piąty projekt biurowy Skanska we Wrocławiu otwarty

Press release 05.09.2018 15:20 CET

Green2Day – nowoczesny biurowiec o ponadczasowej architekturze- został doceniony przez najemców. We wrocławskiej inwestycji Skanska swoje biura otworzyły takie firmy jak KPMG, Ultimo, Tieto, Natek i Enel-Med. W biurowcu rozwija się również sieć coworkingowa Business Link. Inwestycja dostarczyła 18 000 mkw. komfortowej powierzchni do pracy.

Green2Day, Skanska, Wrocław

Dzięki architekturze i funkcjonalności Green2Day został doceniony w konkursie „Piękny Wrocław” i otrzymał nagrodę, jako jedyny obiekt biurowy. Projekt Skanska zyskał również uznanie w oczach oceniających najbardziej dostępne obiekty w Polsce, otrzymując nagrodę „Lider Dostępności”, wręczaną przez Prezydenta RP. Jednocześnie jest pierwszym wrocławskim budynkiem komercyjnym Skanska, który otrzymał certyfikat „Obiekt bez Barier”, który potwierdza, że budynek i jego otoczenie są dostępne dla osób z różnymi ograniczeniami – osób starszych, z niepełnosprawnościami, rodziców z małymi dziećmi lub obcokrajowców. 

Klimat budynku można było poznać podczas otwarcia. Użytkownicy biurowca chętnie korzystali ze strefy eko-edukacji i warsztatów „zrób to sam”, gdzie mogli własnoręcznie zasadzić wybraną roślinę, stworzyć sznurowane kwietniki i skorzystać z porad autorek książki „Projekt Rośliny”. Zamiast tradycyjnego przecięcia wstęgi odsłonięto instalację z napisem Green2Day. 

- Green2Day jest odzwierciedleniem naszej filozofii zrównoważonego budownictwa. Razem z sąsiadującym biurowcem Green Day, budynki tworzą spójną całość. Już w momencie przygotowywania koncepcji dla drugiego biurowca wiedzieliśmy, że chcemy zbudować w tym miejscu spójny i rozpoznawalny fragment Wrocławia – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska. 

- Słowem kluczem tego projektu jest „gmach”, a wszystko bierze swój początek w nieoczywistej dla biurowca lokalizacji – tuż na granicy Ostrowa Tumskiego - absolutnej kwintesencji Wrocławia. W zasadzie kluczowe decyzje dla projektu Green2Day zostały podjęte w projekcie jego „starszego brata”. Ważne było uzyskanie poczucia trwałości, powagi, jakości i ponadczasowości. Sama bryła różni się lekko od swojego poprzednika detalami geometrii i rozkładu mas. Z pozornie oczywistego zadania - stworzenia biura, powstał fragment miasta o kompletnie nowej morfologii, który mamy nadzieję, teraz wypełni gęste, miejskie życie – mówi Zbigniew Maćków z Maćków Pracownia Projektowa. 

Biurowiec został sprzedany w 2018 roku funduszowi Niam, który po raz pierwszy zdecydował się na inwestycję w tym mieście. 

Wrocław jest pierwszym rynkiem, na którym spółka biurowa Skanska rozpoczęła swoje inwestycje poza Warszawą. Pierwszym projektem był Grunwaldzki Center, oddany do użytku w 2009 roku. Następnie powstały: Green Towers (2012), Green Day (2014) i Dominikański (2016). Obecnie Skanska buduje projekty biurowe: Nowy Targ przy ul. św. Katarzyny i Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich.

Green2Day – kluczowe fakty i liczby:

  • Całkowita powierzchnia najmu: 18 000 mkw. GLA
  • 232 miejsca parkingowe
  • Budynek liczy 7 kondygnacji naziemnych, 2 podziemne
  • Certyfikacja LEED Platinum
  • Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A.
  • Autorem projektu architektonicznego jest Maćków Pracownia Projektowa