c

Skanska zakończyła budowę basenu „Fregata” w Kolbuszowej

Press release 08.11.2010 00:00 CET

Skanska zakończyła budowę krytej pływalni „Fregata” w Kolbuszowej. Inwestycja o wartości ponad 17 mln zł brutto realizowana była w trzech etapach. Nowy obiekt został wyposażony w 60–metrową zjeżdżalnię, „dziką rzekę”, jaccuzi, bicze wodne i ławeczki napowietrzające.

Klient – Gmina Kolbuszowa, podzielił inwestycję na trzy etapy. Pierwszy, 12-miesięczny etap prac obejmował wykonanie stanu surowego otwartego budynku, w tym m.in. konstrukcji żelbetowych niecek basenowych oraz instalacji wewnętrznych. Tę część inwestycji zakończyliśmy w październiku 2007 roku.

Kolejna, półroczna faza robót obejmowała m.in. montaż stolarki i ślusarki zewnętrznej, wykonanie elewacji zewnętrznej, dachu i ścianek działowych na parterze budynku oraz nasypów i zasypów wokół budynku. Drugi etap prac zakończył się w listopadzie 2008 roku.

– Ostatni etap inwestycji obejmował wykonanie robót wykończeniowych wewnątrz pływalni, instalacji związanych z technologią uzdatniania wody basenowej oraz instalacji sanitarnych i elektrycznych – mówi Piotr Kozłowicz, Menedżer Projektu, Skanska. - Zrealizowaliśmy także prace na zewnątrz budynku, m.in. chodniki, parkingi, nawierzchnie tarasów i zieleń.

„Fregata” w szczegółach Pływalnia powstała pomiędzy budynkami Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. W hali basenowej znajdują się dwie niecki basenowe: sportowa o wym. 25 x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz mniejsza o wymiarach 6 x 12,5 m i głębokości do 80 cm, służąca do nauki pływania. Nad wejściem do obiektu został zamontowany i rozpięty na cięgnach żagiel z płótna żaglowego o powierzchni ok. 20 m kw. W przyszłości w budynku znajdą swoje lokalizacje również sauna, solarium, gabinet kosmetyczny, siłownia i sala fitness.

Lokalne działania Skanska od wielu lat realizuje inwestycje na Podkarpaciu. Jesteśmy wykonawcą inwestycji drogowo-mostowych, hydroinżynieryjnych oraz ogólnobudowlanych. Największym naszym projektem jest przebudowa drogi krajowej nr 4 pomiędzy Pilznem i Ropczycami, o wartości 243 mln zł netto. Budujemy nowe obiekty dla rzeszowskich uczelni — Politechniki, Uniwersytetu oraz Instytutu Teologiczno — Pastoralnego. W porcie lotniczym w Jasionce realizujemy nowy terminal pasażerski, płytę postojową i płaszczyznę do odladzania samolotów. Wybudowaliśmy kryte pływalnie w Głogowie Małopolskim, Rzeszowie, Strzyżowie i Leżajsku. Wyremontowaliśmy także Dwór Starościński w Leżajsku, a dla Muzeum - Zamku w Łańcucie odbudowaliśmy storczykarnię, maneż i kasyno urzędnicze.

Firma z doświadczeniem Budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych to jeden z podstawowych obszarów działalności Skanska. Byliśmy wykonawcą hali sportowo-widowiskowej w Łodzi oraz spełniającego standardy UEFA, stadionu piłkarskiego w Kielcach dla 15,5 tys. widzów.