c

Skanska zakończyła budowę łódzkiego Wydziału Prawa i Administracji dwa lata przed terminem

Press release 20.10.2008 00:00 CET

Skanska zakończyła budowę Budynku Dydaktycznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Obiekt o powierzchni 21,5 tys. m kw. został zrealizowany ponad 2 lata przed terminem wynikającym z zapisów umowy.

Budynek dydaktyczny Wydzialu Prawa i Administracji Uniwersytetu

Skrócenie terminu realizacji inwestycji było możliwe dzięki doskonałej współpracy z inwestorem i projektantem, a także determinacji naszych współpracowników, podwykonawców i dostawców – podkreśla Artur Piasecki, Menedżer Projektu, Skanska.

Budynek jest przeznaczony dla 10 tys. studentów i kilkuset pracowników naukowych. Podstawą jego kompozycji jest znak paragrafu - symbol prawa. Funkcjonalnie gmach podzielony jest na dwie strefy: przeznaczoną dla studentów część niższą – z pomieszczeniami dydaktycznymi, pracowniami, biblioteką i dziekanatem oraz strefę dla pracowników naukowych (część wyższą).

Sześciokondygnacyjny obiekt składa się z trzech owalnych brył. Jego centralną częścią jest przykryty szklanym dachem hall i wysokie na 25 metrum atrium z wiszącymi mostkami, schodami, kładkami i wolno stojącymi „kominami” zawierającymi spiętrzone w kilku kondygnacjach zespoły sal wykładowych.

Dzięki czterem równorzędnym wejściom prowadzącym do centralnego hallu wejściowego budynek dostępny jest z czterech stron, wpisując się w ten sposób w układ komunikacyjny całego kampusu uniwersyteckiego.

Dostęp do obiektu zaprojektowany został z myślą o osobach niepełnosprawnych. W budynku nie ma barier architektonicznych. Wejścia do gmachu są pozbawione progów. Sześć klatek schodowych i dwa zespoły wind przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych gwarantują wygodną komunikację między wszystkimi jego częściami oraz możliwość szybkiej ewakuacji w przypadku zagrożenia. Każdy poziom obiektu jest wyposażony w oddzielne kabiny sanitarne dla osób niepełnosprawnych.

W Łodzi Skanska znana jest m.in. z realizacji biurowca Europejskiego Centrum Usług Phlilips (obecnie Infosys), budynków dla Uniwersytetu Łódzkiego oraz zakładów produkcyjnych dla firm Bosch-Siemens, Hutchinson i Wirthwein.