Skanska zakończyła budowę Budynku Dydaktycznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Obiekt o powierzchni 21,5 tys. m kw. został zrealizowany ponad 2 lata przed terminem wynikającym z zapisów umowy.
![Budynek dydaktyczny Wydzialu Prawa i Administracji Uniwersytetu Budynek dydaktyczny Wydzialu Prawa i Administracji Uniwersytetu](/4a4683/globalassets/externalcontent2/news/skanska-zakoczya-budow-odzkiego-wydziau-prawa-i-administracji-dwa-lata-przed-terminem-/73c1e576-6d5a-483e-9b1c-92327d126773.1.jpg?height=400&width=825&mode=crop&scale=both)
Skrócenie terminu realizacji inwestycji było możliwe dzięki doskonałej współpracy z inwestorem i projektantem, a także determinacji naszych współpracowników, podwykonawców i dostawców – podkreśla Artur Piasecki, Menedżer Projektu, Skanska.
Budynek jest przeznaczony dla 10 tys. studentów i kilkuset pracowników naukowych. Podstawą jego kompozycji jest znak paragrafu - symbol prawa. Funkcjonalnie gmach podzielony jest na dwie strefy: przeznaczon�� dla studentów część niższą – z pomieszczeniami dydaktycznymi, pracowniami, biblioteką i dziekanatem oraz strefę dla pracowników naukowych (część wyższą).
Sześciokondygnacyjny obiekt składa się z trzech owalnych brył. Jego centralną częścią jest przykryty szklanym dachem hall i wysokie na 25 metrum atrium z wiszącymi mostkami, schodami, kładkami i wolno stojącymi „kominami” zawierającymi spiętrzone w kilku kondygnacjach zespoły sal wykładowych.
Dzięki czterem równorzędnym wejściom prowadzącym do centralnego hallu wejściowego budynek dostępny jest z czterech stron, wpisując się w ten sposób w układ komunikacyjny całego kampusu uniwersyteckiego.
Dostęp do obiektu zaprojektowany został z myślą o osobach niepełnosprawnych. W budynku nie ma barier architektonicznych. Wejścia do gmachu są pozbawione progów. Sześć klatek schodowych i dwa zespoły wind przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych gwarantują wygodną komunikację między wszystkimi jego częściami oraz możliwość szybkiej ewakuacji w przypadku zagrożenia. Każdy poziom obiektu jest wyposażony w oddzielne kabiny sanitarne dla osób niepełnosprawnych.
W Łodzi Skanska znana jest m.in. z realizacji biurowca Europejskiego Centrum Usług Phlilips (obecnie Infosys), budynków dla Uniwersytetu Łódzkiego oraz zakładów produkcyjnych dla firm Bosch-Siemens, Hutchinson i Wirthwein.