c

3 Maja w Myszkowie po odbiorze końcowym

Press release 22.11.2013 12:42 CET

Zakończyła się przebudowa ulicy 3 Maja w Myszkowie, dzięki której całkowicie zmienił się wygląd tego miejsca. Inwestycja jest już po odbiorze końcowym, a po nowej ulicy poruszają się już kierowcy i piesi. Prace zrealizowała Skanska na zlecenie Urzędu Gminy Myszków.

Myszków

Przebudowa ul. 3 Maja w Myszkowie kosztowała 2,5 mln zł netto (3 mln zł brutto). Inwestycja była częścią większego zadania, obejmującego także remont ul. Kościelnej i przebudowę ul. 1 Maja wraz z rondem.

3 Maja w granicie

Inwestycja polegała na całkowitej przebudowie prawie 400 m ul. 3 Maja w Myszkowie. Ulica zmieniła się nie do poznania, a za sprawą granitowej nawierzchni nabrała bardziej reprezentacyjnego charakteru.

- Przebudowaliśmy ul. 3 Maja na długości 380 m – mówi Michał Łukaszkiewicz, Kierownik budowy, Skanska. – Przebudowa obejmowała jezdnię i obustronne chodniki. Całość została wykonana z granitowej kostki.

Oprócz przebudowania jezdni i chodników, Skanska wykonała też przebudowę kanalizacji i oświetlenia ulicznego. Na ul. 3 Maja powstały elementy małej architektury i nowe oznakowanie drogi. Ulicę po przebudowie ozdobiły nowo nasadzone drzewa.

Jedna inwestycja – trzy zadania

Przebudowa ul 3 Maja była jednym z trzech zadań większej inwestycji. Poza pracami na ul. 3 Maja Skanska wykonała również remont ul. Kościelnej i przebudowę ul. 1 Maja wraz z rondem. Wszystkie prace prowadzone były na zlecenie Urzędu Gminy Myszków.

- Pierwsze dwa zadania inwestycji, obejmuj��ce ul. Kościelną, ul. 1 Maja i rondo (noszące obecnie nazwę Ronda Flagi RP), zakończyliśmy w maju tego roku – dodaje Bartłomiej Soroka, Kierownik Robót Drogowych, Skanska.

W sumie inwestycja była realizowana od sierpnia ubiegłego roku i kosztowała 5,2 mln zł (5,6 mln zł brutto).

Pobierz