c

W Lublinie będą leczyć oczy w lepszych warunkach

Press release 21.08.2012 10:00 CET

Skanska podpisała umowę na roboty budowlane związane z modernizacją Kliniki Okulistyki w Lublinie. Prace potrwają do grudnia 2013 r. Wartość kontraktu wynosi ponad 16,5 mln zł netto.

Największym wyzwaniem w trakcie modernizacji lubelskiej kliniki będzie prowadzenie prac na terenie czynnego zakładu opieki zdrowotnej - mówi Dionizy Iwaszko, Menadżer Projektu, Skanska. – W możliwie największym stopniu chcemy zapewnić lekarzom komfort pracy, a pacjentom spokój.
Prace zorganizujemy w taki sposób, aby zachowując wysoką jakość wykonania zmniejszyć uciążliwość robót wykonywanych na terenie szpitala i zminimalizować odpady powstające w procesie budowlanym.

Lepsze warunki

Zakres prac obejmuje przebudowę i remont budynków C-1 i B-1 oraz budowę dróg, placów i sieci zewnętrznych. Skanska wykona podjazd dla karetek i przebuduje konstrukcję poddasza i dachu oraz zmieni kształt dachu. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz wykonana nowa elewacja dostosowująca wizualnie budynek do istniejącej historycznej zabudowy.

W ramach inwestycji Klinika zostanie również wyposażona w urządzenia dźwigowe. Na terenie szpitala zostanie zainstalowany i uruchomiony nowy agregat prądotwórczy ze zbiornikami paliwa. Dzięki niemu w szpitalu będzie można przeprowadzać operacje w razie problemów z dostawą energii elektrycznej.

Szczególną uwagę będziemy zwracać na wykonywanie robót budowlanych w sposób bezpieczny - mówi Dionizy Iwaszko.

Inwestorem jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie. Projekt zostanie zrealizowany w zakresie zadania inwestycyjnego p.n. Utworzenie Ponadregionalnego Ośrodka Leczenia Chorób Narządu Wzroku na bazie Kliniki Okulistyki SPSK Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Specjalistyczny szpital z historią

Klinika Okulistyczna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie powstała w 1944 r. przy Uniwersytecie im Marii Curie-Skłodowskiej. W skład Kliniki wchodzi
5 oddziałów o łącznej liczbie 95 łóżek.

Klinika wykonuje około 40 tys. porad ambulatoryjnych rocznie. Za leczenie ambulatoryjne odpowiedzialnych jest 5 poradni: ogólna, siatkówkowa, jaskrowa, zapalenia błony naczyniowej oraz dziecięca, w których prowadzone jest leczenie szerokiego spektrum chorób okulistycznych ze szczególnym naciskiem na ciężkie schorzenia wymagające wysokospecjalistycznego leczenia.

Klinika dysponuje sześcioma salami operacyjnymi, w których wykonywanych jest rocznie ponad 8 tys. zabiegów okulistycznych. Oprócz działalności medycznej i dydaktyczno – naukowej klinika zajmuje się prowadzeniem prac naukowo-badawczych i organizacją międzynarodowych konferencji naukowych i sympozjów.

Firma z doświadczeniem

Skanska realizuje projekty dla służby zdrowia od wielu lat. Nasze projekty z tego obszaru budownictwa to m.in. Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, Świętokrzyskie Centrum Kardiologii w Kielcach, a także Centralny Szpital Kliniczny oraz budynek Rezonansu Magnetycznego dla Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie.

Byliśmy wieloletnim wykonawcą prac przy budowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, w którym oddaliśmy do użytku oddziały: wewnętrzny, nefrologii i stacji dializ, neurologii z tlenownią i sprężarkownią, patomorfologii i histopatologii, rehabilitacji, RTG oraz chirurgii jednego dnia z salą operacyjną i zabiegową.

Rozbudowaliśmy także Szpital Ginekologiczno – Położniczy im. Świętej Rodziny w Warszawie oraz Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie. Zmodernizowaliśmy i przebudowaliśmy Zakład Medycyny Nuklearnej Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. W Trzebnicy rozbudowaliśmy Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej o pawilon dla oddziału rehabilitacji, a w Toruniu zrealizowaliśmy „pod klucz” Specjalistyczny Szpital Miejski.

Skanska w regionie

Modernizacja kliniki okulistycznej w Lublinie to kolejna inwestycja realizowana przez Skanska na terenie województwa lubelskiego. W Dęblinie na lotnisku wojskowym budujemy strażnicę lotniskowej straży pożarnej. W Lublinie realizujemy obecnie przebudowę Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, a w Lubartowie budujemy halę magazynową dla firmy Roto Frank.

Prowadzimy również prace związane z budową oczyszczalni ścieków w Nałęczowie, modernizujemy linię kolejową nr 30 między Lublinem a Lubartowem, a w Świdniku pod Lublinem zrealizowaliśmy kontrakt związany z budową infrastruktury lotniska.

W Puławach wybudowaliśmy hipermarket „Tesco” i halę handlową „Leroy Merlin”, a w Lublinie zrealizowaliśmy osiedle mieszkaniowe „Słoneczny Dom”. W Dęblinie wyremontowaliśmy ogrodzenie lotniska wojskowego, a w Elizówce koło Lublina wybudowaliśmy halę handlowo – magazynową dla Lubelskiego Rynku Hurtowego.