c

„Kryształowa Cegła” dla terminalu pasażerskiego w Jasionce

Press release 04.12.2012 13:00 CET

Zrealizowany przez Skanska terminal pasażerski w podrzeszowskiej Jasionce zwyciężył w XII edycji międzynarodowego konkursu „DOM 2012 – O Kryształową Cegłę”. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe w Lublinie.

terminal w Jasionce

Inwestycję do konkursu zgłosił Inwestor - Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka.

Ideą Konkursu o Kryształową Cegłę na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, jest promocja i rozwój budownictwa, a także inspirowanie regionalnych środowisk inwestorskich, projektowych i budowlanych do dbałości o jakość i funkcjonalność nowych, modernizowanych i rewitalizowanych obiektów budowlanych.

Konkurs jest jednym z największych i najszerszych przeglądów inwestycji budowlanych w przygranicznych regionach po obu stronach wschodniej granicy UE i na stałe wpisał się do kalendarza znaczących wydarzeń branży budowlanej.

Jury konkursu ocenia m.in.: nowatorstwo rozwiązań technicznych i architektonicznych, funkcjonalność obiektów oraz jakość i czas realizacji. Statuetki i wyróżniania przyznawane są w 13 kategoriach.

Zrealizowany przez Skanska terminal pasażerski w Jasionce zwyciężył w kategorii "Obiekty Użyteczności Publicznej".

Czwarta Kryształowa Cegła dla Skanska

To już czwarty, zrealizowany przez naszą firmę na terenie Podkarpacia, projekt nagrodzony statuetką Kryształowej Cegły. W poprzednich latach nagrody otrzymaliśmy za północną obwodnicę Rzeszowa, krytą pływalnię „Karpik” w Rzeszowie oraz lubelskie osiedle „Słoneczny dom”.

Terminal pasażerski w Jasionce

Zrealizowany przez naszą firmę w ciągu 15 miesięcy nowy terminal pasażerski w Jasionce poprawił komfort obsługi pasażerów oraz zwiększył przepustowość portu oraz liczbę obsługiwanych połączeń.

Inwestycja o wartości ponad 79 mln zł netto obejmowała budowę czterokondygnacyjnego obiektu z charakterystycznym łukowym dachem wraz z przyłączami sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, energetycznych i teletechnicznych oraz ogrodzeniem, oświetleniem, terenami zielonymi i ciągami pieszymi.

Powstanie nowego terminalu ma strategiczne znaczenie dla dalszego rozwoju podrzeszowskiego lotniska i całego regionu Podkarpacia.