c

Kolejna zielona inwestycja Skanska powstanie w Poznaniu

Press release 26.11.2010 00:00 CET

Po Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach Skanska Property Poland inwestuje w Poznaniu. Deweloper zielonych powierzchni biurowych został właścicielem gruntu przy ul. abpa Antoniego Baraniaka. Powstanie tam pierwsza w Wielkopolsce ekologiczna inwestycja Skanska, zbudowana z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa.

Inwestycja Skanska Property Poland powstanie na działce o powierzchni 6098 m kw., położonej przy jeziorze Malta i Galerii Handlowej Malta. To właśnie tam tworzy się nowe centrum biznesowe Poznania. Okolica zielonej inwestycji jest dobrze znana w kraju i zagranicą jako miejsce ważnych imprez sportowych i kulturalnych.

- Wielkopolska od dawna jest regionem atrakcyjnym dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców, z roku na rok przyciągając nowych inwestorów. Właśnie dlatego aglomeracja poznańska, w której mieszka dziś ponad milion ludzi, w naturalny sposób stała się kolejnym celem naszych inwestycji – komentuje Grzegorz Strutyński, Dyrektor Regionalny, Skanska Property Poland. – Jak wszystkie nieruchomości Skanska, również ta przy ul. abpa Antoniego Baraniaka zostanie zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Będzie to pierwsza, prawdziwie zielona inwestycja w Poznaniu – dodaje Strutyński.

Poznańska inwestycja Skanska Property Poland będzie spełniać wszystkie wymagania, stawiane przed ekologicznymi budynkami zgodnie z wytycznymi europejskiego programu GreenBuilding oraz systemu oceny nieruchomości LEED. Zostaną w niej wykorzystane przyjazne dla środowiska rozwiązania technologiczne - racjonalne zarządzanie zasobami w ramach budowy, oszczędność energii i wody, selekcja materiałów a także dbałość, o jakość mikroklimatu wewnątrz budynku. Dzięki tym rozwiązaniom, budynek zapewni swoim najemcom wysoką jakość oraz zdrowe i bezpieczne warunki pracy jego użytkownikom.

Skanska od wielu lat wspiera zielone inicjatywy i edukuje swoich pracowników oraz partnerów biznesowych. Aktualnie, deweloper zielonych powierzchni biurowych Skanska Property Poland prowadzi prace projektowe nad inwestycją w Poznaniu oraz przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji Green Corner w Warszawie. Jednocześnie trwają zaawansowane prace budowlane biurowca Green Towers we Wrocławiu, który jest precertyfikowany na najwyższym, platynowym poziomie systemu LEED.